Wiadomości

Dyżurna w czasie rozmowy telefonicznej odwiodła 46-latkę od samobójstwa

Data publikacji 26.08.2022

Zdecydowana i profesjonalna postawa żorskiej dyżurnej podkomisarz Agnieszki Szymańskiej zapobiegła popełnieniu samobójstwa przez 46-letnią kobietę. Dzięki spokojnej, empatycznej rozmowie prowadzonej przez dyżurną, policjanci odnaleźli zdesperowaną kobietę, która chciała utopić się w jednym ze stawów. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj przed godziną 18:00 do dyżurnego żorskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że 46-letnia kobieta chce popełnić samobójstwo. Informacja pochodziła od bliskiej rodziny, która otrzymała tę wiadomość. Mundurowi po otrzymanym sygnale niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania kobiety. Informacje przekazane przez zgłaszającego nie były precyzyjne, wiadomo było tylko, że kobieta jest zdesperowana i wymaga szybkiej pomocy.

Podczas gdy policjanci z patrolówki kierowali się w rejon, w którym mogła przebywać kobieta, dyżurna podkomisarz Agnieszka Szymańska, nie czekając na dalszy rozwój wypadków, nawiązała połączenie telefoniczne z kobietą i podjęła z nią rozmowę, starając się ją uspokoić i spowodować, żeby poczuła się bezpiecznie. Spokojna, trwająca kilkanaście minut rozmowa sprawiła, że 46-latka przełamała się i podała dyżurnej miejsce, gdzie się znajduje. Informacja o tym, gdzie znajduje się 46-latka, została natychmiast przekazana patrolowi. Kilka minut później kobieta była już bezpieczna pod opieką policjantów. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony