Wiadomości

Zapraszamy do udziału w biegu przełajowym im. sierżanta Grzegorza Załogi

Data publikacji 21.09.2022

30 września br. odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XIX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi HUTKI-KANKI. Trasa przebiegać będzie duktami leśnymi zlokalizowanymi w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi, w miejscowości Hutki-Kanki Gmina Łazy, w powiecie zawierciańskim. Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmujemy elektronicznie do 26 września. Zapraszamy!

Organizatorem biegu jest Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach, Starostwa Powiatowego w Zawierciu, Nadleśnictwa Siewierz oraz Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.

Zawody odbędą się 30 września br. na ternie duktów leśnych zlokalizowanych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi Hutki-Kanki w gminie Łazy w powiecie zawierciańskim. Udział w tym sportowym wydarzeniu jest otwarty. Serdecznie zapraszamy zarówno policjantów i przedstawicieli innych służb mudnurowych, jak i wszystkie chętne osoby. które wystarytują w kategorii "open". Elektroniczne zgłoszenie do udziału w zawodach  przyjmowane są w terminie do 26 września br. na stronie www.datasport.pl Uczestnik biegu ponosi koszty opłaty startowej w wysokości 30 złotych płatne podczas rejestracji. Dodatkowo imienne zgłoszenia policjantów garnizonu śląskiego należy przesłać do Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach zgodnie z formularzem zgłoszeniowym w terminie do dnia 26 września 2022 roku.

Ideą zawodów jest podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej policjantów i pracowników Policji, propagowanie biegów jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promowanie zdrowia i aktywnego wypoczynku poprzez udział w rywalizacji sportowej, integracja środowiska policyjnego oraz służb mundurowych. Dodatkowo mistrzostwa służą propagowaniu bezpiecznych zachowań na drodze poprzez przedstawienie zalet stosowania elementów odblaskowych, jak również edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z dróg.

Nadrzędnym celem zawodów jest uczczenie pamięci sierż. Grzegorza Załogi, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych.

W załącznikach zajduje się regulamin wydarzenia oraz karta zgłoszenia dla funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Sierż. Grzegorz Załoga w dniu 10 sierpnia 2003 roku - podczas wykonywania czynności służbowych - podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony