Wiadomości

Śmiertelny wypadek rowerzysty

Data publikacji 12.08.2022

Jaworzniccy śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Martyniaków w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, 54-letni rowerzysta nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu zestawem ciężarowym. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierujący rowerem.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 14 na ulicy Martyniaków w rejonie skrzyżowania z ulicą Dąbrowszczaków. Ze wstępnych ustaleń policjantów z jaworznickiej drogówki wynika, że podczas wyjeżdżania z ulicy Dąbrowszczaków, 54-letni kierujący rowerem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prowadzącemu zestaw ciężarowy, który jechał ulicą Martyniaków. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 54-letni mieszkaniec naszego miasta. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek, wyobraźnię za kierownicą i przestrzeganie przepisów drogowych!!! Pamiętajmy o wzajemnym szacunku, pamiętajmy o kulturze na drodze, pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno.

Powrót na górę strony