Wiadomości

Kompletnie pijana rowerzystka wjechała w pieszego

Data publikacji 08.08.2022

Sezon rowerowy w pełni. Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Wczoraj kompletnie pijana 41-latka wjechała rowerem w pieszego. Mieszkanka Żarek miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15.00 na ulicy Poprzecznej w Żarkach. Kompletnie zamroczona alkoholem 41-letania mieszkanka Żarek jadąc na rowerze, wjechała prosto w 50-letniego pieszego. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie na zawartość alkoholu wskazało, że rowerzystka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu.  Za jazdę w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej otrzymała mandat w wysokości 3550 złotych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci przypominają!

Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Natomiast jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) "kosztuje" 2500 złotych.

Rower to nie tylko beztroska przyjemność. Rowerzystów nie chronią poduszki powietrzne ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie bądź upadek może skończyć się nieprzyjemnymi lub tragicznymi w skutkach konsekwencjami.

 

Powrót na górę strony