Wiadomości

Kolejny pirat drogowy ukarany wysokim mandatem

Data publikacji 04.08.2022

2,5 tys. zł i 10 punktów karnych - taki mandat wystawili wczoraj policjanci z pszczyńskiej drogówki kierowcy chevroleta, który przekroczył prędkość o 88 km/h. Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Wczoraj w miejscowości Piasek na drodze krajowej nr 1, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Chevrolet. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 158 km/h. W związku z tym 42-letni kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. złotych. Ponadto miłośnik szybkiej jazdy „wzbogacił” swoje konto o dodatkowe 10 punktów karnych.

Pamiętajmy!

Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Powrót na górę strony