Wiadomości

Wodzisławski policjant Szosowym Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kolarstwie górskim

Data publikacji 02.08.2022

Wodzisławski policjant zadebiutował w jednym z najbardziej obleganych wyścigów w Polsce. ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2022 to ponad 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników, a asp. szt. Tomasz Stępień nie miał sobie równych i został Szosowym Mistrzem Służb Mundurowych.

Tour de Pologne jest największą imprezą kolarską w Polsce, a Orlen Tour de Pologne Amatorów cieszy się największym prestiżem wśród ludzi, których pasja są rowery. W tym roku na ponad 75-kilometrowej trasie ścigało się prawie 2 tys.kolarzy szosowych. Policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników, jak i kibicujących, ale walczyli także o tytuł Mistrza Polski Komendanta Głównego Policji.

Trasa wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego przebiegała przez powiat przemyski i była bardzo wymagająca. Zaczynała przy Hotelu w Arłamowie i przebiegała przez miejscowości Makowa, Gruszowa, Aksmanice, Huwniki, Nowosiółki Dydyńskie i Kalwarię Pacławską. Wiele podjazdów, szybkich zjazdów i zróżnicowanego terenu, w wyjątkowo deszczową niedzielę było prawdziwym wyzwaniem. Dla osób reprezentujących Policję była to walka o tytuł Mistrza Polski Policji.
Asp. sztab. Tomasz Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim wśród policjantów nie miał sobie równych i w kategorii M2 zdobył tytuł Szosowego Mistrza Polski Służb Mundurowych w kolarstwie górskim szosowym. Co więcej, start w Tour de Pologne Amatorów był jego debiutem.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka, dekoracji najlepszych policjantów dokonywał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Adam Marekwica, również pogratulował policjantowi tytułu Szosowego Mistrza Polski Służb Mundurowych w kolarstwie górskim i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

Wszystkim uczestnikom memoriału serdecznie gratulujemy, a Tomaszowi życzymy dalszego sportowego zapału.

  • policjant w stroju rowerowym oczekuje na start, obok niego znajdują się inni kolarze
  • grupa kolarzy jedzie na rowerach pod górkę
  • grupa kolarzy jedzie po trasie
  • grupa kolarzy jedzie po trasie kolarskiej, znajdują się na łuku drogi
  • mężczyźni w strojach kolarskich stoją na podium, otrzymują od policjantów nagrody, obok podium stoi 3 policjantów z muzycznymi instrumentami
  • na podium stoi trzech mężczyzn w strojach rowerowych, obok nich stoi Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, nadinspektor Dariusz Matusiak, który bije brawo
  • policjant w stroju kolarskim siedzi na podium i trzyma w rękach puchar
  • Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim ściska dłoń policjantowi ubranemu w koszulkę rowerową
Powrót na górę strony