Wiadomości

Kosztowna przejażdżka pijanych rowerzystów

Data publikacji 01.08.2022

W miniony weekend jaworzniccy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy jechali jednośladami mając w organizmach po ponad półtora promila. Mundurowi ukarali mężczyzn wysokimi mandatami. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek!

W ten weekend policjanci zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów, których tor jazdy wskazywał na to, że mogą być po wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni poruszali się drogą, mając w organizmach po ponad półtora promila alkoholu. W związku z nowelizacją przepisów każdy nietrzeźwy rowerzysta musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Nie inaczej było i w tych przypadkach. Mundurowi ukarali ich mandatami w wysokości po 2500 złotych każdy.

Przypominamy, że od początku roku obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 złotych – taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) i wynosi 1000 złotych.

Nietrzeźwy kierujący to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego, ale i innych uczestników, dlatego nie ma tolerancji dla osób, które wsiadają za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 

 

Powrót na górę strony