Wiadomości

Pseudokibic zatrzymany za posiadanie amfetaminy

Data publikacji 29.07.2022

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali 43-latka z Tychów, w którego mieszkaniu znaleźli amfetaminę. Według opinii biegłego, gdyby narkotyki trafiły na rynek, z zabezpieczonych środków można byłoby sporządzić nawet 6 tysięcy działek dilerskich. Za posiadanie narkotyków podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

zdjęcie kolorowe: zatrzymany przez śląskich policjantów pseudokibic z Tychów

Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibicowską,  wspólnie z kolegami z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i z kryminalnymi z tyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. W mieszkaniu 43-latka policjanci znaleźli amfetaminę, z której, według opinii biegłego, można byłoby sporządzić nawet 6 tysięcy działek dilerskich.

Mężczyzna, który związany jest ze środowiskiem śląskich pseudokibiców, został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przyznał się do winy. Był już wcześniej zatrzymywany za przestępstwa narkotykowe. Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Ponadto, na poczet przyszłych kar i grzywien, zabezpieczono należącą do niego gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych i zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczona przez policjantów amfetamina ułożona obok miarki kryminalistycznej
  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczona przez policjantów amfetamina ułożona na wadze elektronicznej
  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczona przez policjantów amfetamina ułożona obok miarki kryminalistycznej
Powrót na górę strony