Wiadomości

Wyłoniono laureata tegorocznej edycji konkursu "Złota Idea"

Data publikacji 30.07.2022

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyłoniono laureata tegorocznej edycji konkursu „Złota Idea”. Zwycięski pomysł przedstawiony został przez mł. asp. Sebastiana Bieniasza z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej. Dzielnicowy z Rudy Śląskiej zaproponował zmiany w umundurowaniu dzielnicowych, które mają zwiększyć ich rozpoznawalność wśród społeczeństwa.

Tegoroczna, a zarazem pierwsza edycja konkursu trwała od 31 marca do 31 maja. W tym czasie policjanci i pracownicy cywilni nadesłali 16 zgłoszeń, spośród których wybrano jedno zasługujące na miano „Złotej Idei”. Zwycięskim pomysłem okazało się wprowadzenie zmian w umundurowaniu dzielnicowych, które mają zwiększyć ich rozpoznawalność wśród społeczeństwa, zaproponowane przez dzielnicowego z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej mł. asp. Sebastiana Bieniasza.

Wczoraj, podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, laureat konkursu w asyście swojego przełożonego odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna puchar oraz nagrodę.


O konkursie
Ideą konkursu jest podnoszenie świadomości policjantów i pracowników śląskiego garnizonu Policji w zakresie ich wpływu na wizerunek oraz możliwości udziału w tworzeniu organizacji poprzez inicjowanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Jego organizatorem jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.
 

Cele konkursu
Aktywizacja policjantów oraz pracowników Policji w procesie inicjowania i wdrażania nowych projektów są jednymi z głównych założeń. Jego ważnym aspektem jest również zacieśnianie współpracy pomiędzy komórkami organizacyjnymi Policji, a także jednostek Policji z samorządem i społeczeństwem.
 

Kto może wziąć udział?
Konkurs jest szansą dla każdego policjanta i pracownika Policji województwa śląskiego na przedstawienie innowacyjnego pomysłu lub rozwiązania. Umożliwi to wykorzystanie potencjału pomysłów i rozwiązań osób, które na co dzień nie mają możliwości ich przedstawienia.
 

Jakie można zgłaszać pomysły i rozwiązania?
Wszystkie, które przyczynią się do polepszania warunków służby, czy pracy, podniesienia poziomu bezpieczeństwa, kształtowania pozytywnego wizerunku Policji, ulepszaniu komunikacji wewnętrznej w jednostkach Policji województwa śląskiego. Ich katalog jest otwarty, ale muszą spełniać warunki, które są określone w regulaminie.
 

Kolejna Edycja już w przyszłym roku!

  • Umundurowany policjant w asyście swojego przełożonego odbiera nagrodę z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach
  • Umundurowany policjant w asyście swojego przełożonego odbiera nagrodę z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach
  • Umundurowany policjant w asyście swojego przełożonego odbiera nagrodę z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach
  • Statuetka dla laureata konkursu "Złota idea"
  • Dyplom dla laureata konkursu "Złota idea"
  • Statuetka dla laureata konkursu "Złota idea"
Powrót na górę strony