Wiadomości

Wysoka kara dla kierowcy bez wyobraźni

Data publikacji 06.07.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pszczyńskiej komendy zatrzymali wczoraj do kontroli kierującego porsche, który rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy. Mężczyzna pędził drogą krajową numer 81 w Warszowicach z prędkością 160 km/h. Policjanci ukarali 38-latka mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Policjanci z grupy „Speed” kontrolują w szczególności miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do realizacji tych zadań kierowane są głównie radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami. I tak wczoraj mundurowi, którzy pełnili służbę na drodze krajowej nr 81 w gminie Pawłowice, zauważyli kierowcę porsche, który jechał znacznie powyżej dopuszczalnej prędkości, która w tamtym miejscu wynosiła 70 km/h. Podczas przeprowadzonego pomiaru okazało się, że kierowca pędził 160 km/h. Policjanci od razu przystąpili do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Spotkanie "miłośnika szybkiej jazdy" ze stróżami prawa zakończyło się dla niego mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych, dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Jednak na tym nie koniec. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że samochód nie ma wymaganego badania technicznego. W związku, z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.

Pamiętajmy, że nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu ważny a fakt, że zagrożenie, jakie stwarzał na drodze kierujący, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Od początku wakacji na głównych ciągach komunikacyjnych widoczny jest wzmożony ruch pojazdów. Zaplanujmy swoją trasę bezpiecznie.

Powrót na górę strony