Wiadomości

Jechał mimo sądowego zakazu. Był pijany i poszukiwany

Data publikacji 30.06.2022

Mimo poważnych konsekwencji prawych i finansowych za jazdę w stanie nietrzeźwości wciąż zdarzają się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny czyn. Tym razem rybniccy policjanci zatrzymali kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 37-latek jest pod wpływem alkoholu, posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany.

Policjanci z rybnickiej drogówki na ulicy Raciborskiej zauważyli kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 11 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 37-latek ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany do odbycia kilku miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto podczas kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Obywatel Ukrainy miał w organizmie promil alkoholu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu i został doprowadzony do Zakładu Karnego w Raciborzu. Grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia.

Apelujemy! Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może również skończyć się tragedią na drodze.

  • Umundurowany policjant z zatrzymanym 37-latkiem. W tle oznakowane radiowozy.
  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • 37-latek zatrzymany i przesłuchiwany w komendzie przez śledczych.
Powrót na górę strony