Wiadomości

Areszt w sprawie zabójstwa

Data publikacji 27.06.2022

Policjanci zatrzymali, a sąd tymczasowo aresztował 35-latka, który na placu Orląt Lwowskich w Częstochowie zaatakował 49-latka ciężkim narzędziem. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł w wyniku rozległych obrażeń. Sprawcy grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W wyniku intensywnych czynności operacyjnych częstochowscy policjanci zatrzymali do sprawy 3 osoby - 35-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 27 oraz 35 lat. Stróże prawa pracowali na miejscu zbrodni pod nadzorem prokuratora. 35-letnia kobieta została przesłuchana w charakterze świadka, natomiast 27-latek usłyszał zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 35-letni mężczyzna odpowie za zabójstwo. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

  • na zdjęciu siedzący na tylnym siedzeniu policyjnego pojazdu operacyjnego sprawca zabójstwa. Na głowie ma założony kask ochronny
  • na zdjęciu w Sądzie przy sali rozpraw siedzący na ławce zatrzymany mężczyzna z głową spuszczoną w dół. po bokach stoi dwóch umundórowanych policjantów, którzy na zdjęciu stoją odwróceni tyłem.
  • na zdjęciu stojący pod wejściem do sądu policyjny samochód nieoznakowany. z Lewj strony nieumundurowany policjant stoi przy otwartych drzwiach przednich pojazdu. z prawej strony dwóch nieumundurowanych policjantów prowadzi do radiowozu zatrzymanego sprawcę zabójstwa, który na głowie ma założony kask ochronny
Powrót na górę strony