Wiadomości

Międzynarodowa współpraca w walce z przestępczością

Data publikacji 24.06.2022

W dniach 22 – 24 czerwca 2022 r. śląscy policjanci gościli swoich kolegów po fachu z Chorwacji, Czech i Słowacji. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończył się cykl spotkań roboczych poświęconych międzynarodowej współpracy służb dotyczących zwalczania przestępczości kryminalnej i chuligańskiej, w tym z udziałem pseudokibiców. Inicjatorem wydarzenia był śląski Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców.

W dniach 22 – 24 czerwca 2022 roku odbyły się spotkania robocze policjantów z Polski, Czech, Słowacji i Chorwacji. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Komendę Wojewódzka Policji w Katowicach ma na celu rozwinięcie międzynarodowej współpracy służb w zwalczaniu przestępczości kryminalnej i chuligańskiej na terenie Polski, Słowacji, Republiki Czech oraz Chorwacji, w której często uczestniczą grupy pseudokibicowskie. Policjanci udoskonalali dotychczas wypracowane koncepcje dotyczące zwalczania przestępczości oraz rozwijali nowe modele współpracy.

W spotkaniu wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak. Do Katowic przybyli również mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Ostrawie, Pradze, Trnavie, Żylinie i Splicie, a także z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jak również z jednostek ościennych. Inicjatorem spotkań był Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach.

  • Policyjne naszywki i kalendarz leżące na biurku.
  • Widoczne plecy policjanta ubranego w koszulkę z napisem policja, w tle kierownictwo komendy i uczestnicy spotkania.
  • Laptop stojący na biurku, na którym wyświetlana jest prezentacja multimedialna.
Powrót na górę strony