Wiadomości

Po alkoholu chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Data publikacji 24.06.2022

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierowcę autobusu. 47-latek miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną, jednak okazało się, że kierowca w swoim organizmie miał prawie pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i pracę, będzie też musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Wczoraj dzieci jednej z bytomskich szkół podstawowych miały zaplanowaną wycieczkę szkolną, na którą miały się udać wynajętym autobusem. Pod szkołę na wyznaczoną godzinę zbiórki podjechał autobus, jednak w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuwalna była od niego woń alkoholu. To zaniepokoiło rodziców, którzy zwrócili się do policjantów ruchu drogowego bytomskiej komendy o przeprowadzenie kontroli stanu trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, 47-latek w swoim organizmie miał prawie pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, stracił też pracę i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Przypominamy, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy, jak co roku w okresie wakacyjnym prowadzą kontrole autobusów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. W czasie kontroli mundurowi sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdów, czy dokumenty, ale przede wszystkim trzeźwość kierowców. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto skorzystać z możliwości zgłoszenia i przeprowadzenia kontroli autobusu. Najważniejsze jest, aby nasze dzieci mogły podróżować w sposób bezpieczny.

W Bytomiu policjanci kontrole autobusów przeprowadzają w wyznaczonym punkcie, na parkingu przy Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” ulica Kilara 29. Kontrole autobusów można zgłaszać najlepiej z kilku dniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonów 47 853 32 55,47 853 32 00.
 

Powrót na górę strony