Wiadomości

Sobotni koncert na Stadionie Śląskim - porady dla uczestników

Data publikacji 23.06.2022

Już w najbliższą sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się koncert Dawida Podsiadło. W związku z ograniczeniem liczby miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia, apelujemy, aby chętni do udziału w koncercie korzystali, w miarę możliwości, z komunikacji miejskiej. Realizacja wydarzenia na taką skalę wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu w okolicy stadionu.

W związku z ograniczeniem liczby miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia apelujemy, aby chętni do udziału w koncercie korzystali, w miarę możliwości, z komunikacji miejskiej. Zostanie uruchomionych wiele nowych linii, a dotychczas kursujące zwiększą częstotliwość kursowania. Zaoszczędzi to z pewnością wiele czasu i nerwów związanych najpierw z poszukiwaniami parkingu, a później z opuszczeniem rejonu koncertu. Należy przypomnieć, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco odholowywane na koszt właściciela. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ewentualnego dojazdu na miejsce pojazdów służb ratunkowych.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 25.06.2022 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

1. Od godziny 16:00 w ciągu ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Po lewej stronie jezdni umożliwiony zostanie postój pojazdów,

2. Od godziny 16:30 (lub w zależności od zagrożenia) zamknięty zostanie lewoskręt z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej,

3. Od godziny 6:00 zostanie wprowadzone ograniczenie postoju pojazdów w ciągu ulicy Parkowej,

W zależności od zagrożenia może nastąpić:

4. zamknięcie przejazdu z kierunku alei Wojska Polskiego w kierunku ulicy Tysiąclecia.

5. zamknięcie dla ruchu pojazdów w ciągu ulicy Katowickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Parkową/Aleją Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Gałeczki

6. zamknięcie łącznika między jezdniami na ul Chorzowska/Katowicka

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest w dniu 26.06.2022 roku około godziny 0:00.

Uwaga!

Pojazdy, które po tej godzinie będą utrudniać ruch, uniemożliwiając przywrócenie docelowej organizacji ruchu, zostaną odholowane na koszt właściciela.

Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów, poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

PARKINGI

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można zakupić na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA I AUTOBUSOWA

W związku z organizacją koncertu Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim w Chorzowie, 25 czerwca 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 

 

 

 

Powrót na górę strony