Wiadomości

Kosztowna przejażdżka rowerzystów

Data publikacji 20.06.2022

Surowe konsekwencje spotkały czterech mężczyzn, którzy pijani wybrali się na przejażdżkę rowerową. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy nałożyli na nich wysokie mandaty karne. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek.

Tylko wczoraj przed południem w ręce policjantów z myszkowskiej drogówki wpadło 4 pijanych rowerzystów. Cykliści w wieku 45, 51, 54 i 61 lat jechali rowerami pod wpływem alkololu. Pierwszy z nich 61-latek wpadł na ulicy Jana Pawła w Myszkowie, następny na ulicy Kościuszki w Myszkowie. Kolejnych dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 45 i 51 lat ten sam patrol mundurowych skontrolował na ulicy Jurajskiej w Masłońskim. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. W związku z popełnionymi wykroczeniami, wszyscy czterej zostali ukarani wysokimi mandatami.

Musimy pamiętać, że tak nieodpowiedzialne zachowanie nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do tragedii. Narażony na zagrożenia jest nie tylko sam nieodpowiedzialny kierujący, ale także każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj. Każdy z nas ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony