Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 20.06.2022

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego długiego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Odnotowaliśmy 15 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych, a rannych zostało 17 osób. Ponadto mundurowi Śląskiej Policji zatrzymali ponad 150 nietrzeźwych kierujących.

Od środy większa liczba policyjnych patroli czuwała nad bezpieczeństwem podróżnych. W trakcie długiego weekendu mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Patrząc na statystykę zdarzeń drogowych, weekend możemy zaliczyć do bezpiecznych. W 15 odnotowanych wypadkach nikt nie zginął, a 17 osób zostało rannych. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po pijanemu. Miniony weekend to aż 159 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Powrót na górę strony