Wiadomości

Raciborski policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja w Rybniku

Data publikacji 13.06.2022

O tym, że Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią dowiodło już wielu stróżów prawa. Kolejnym przykładem jest mundurowy z raciborskiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta skradziony towar po chwili znowu powrócił na półki sklepowe, a złodziej został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło w piątek 10 czerwca około godziny 08:30 w Rybniku przy ulicy Józefa Rymera. Wówczas sierżant Kamil Dziok, policjant na co dzień pracujący w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, udał się na zakupy do jednego z marketów. W trakcie pobytu w sklepie funkcjonariusz zauważył, jak mężczyzna przechodzi linię kas, nie płacąc za towar i opuszcza sklep.
Policjant bez chwili wahania ruszył za złodziejem i po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, a następnie powiadomił personel sklepu o fakcie zatrzymania złodzieja sklepowego. Następnie kierownictwo zmiany poinformowało dyżurnego rybnickiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Złodziejem okazał się 40-letni mężczyzna, który dokonał kradzieży alkoholu o wartości 140 złotych.
Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji raciborskiego policjanta będącego po służbie mienie zostało odzyskane i powróciło na półki sklepowe. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.

Powrót na górę strony