Wiadomości

Przekroczyli dozwoloną prędkość, stracili prawo jazdy

Data publikacji 03.06.2022

W ciągu 4 dni w Jaworznie za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym czterech kierujących straciło prawo jazdy. Rekordzistą okazał się 21-latek, który jechał z prędkością 141 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” w terenie zabudowanym. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

Policjanci z jaworznickiej drogówki codziennie zatrzymują kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Kontrolują prędkość pojazdów, ich stan techniczny oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach. Od wtorku (31 maja 2022) prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym straciło czterech kierujących. Rekordzistą okazał się 21-latek, który jechał z prędkością 141 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” w terenie zabudowanym. Na mieszkańca Jaworzna nałożono mandat karny w kwocie 2500 złotych, pozostała trójka została ukarana mandatami po 1500 złotych.
Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi, lekceważący obowiązujące przepisy, nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową.

 

Powrót na górę strony