Wiadomości

Śląski policjant w zwycięskiej drużynie

Data publikacji 02.06.2022

Ratownicy medyczni ze śląska zdobyli pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach „Rallye Rejviz 2022”. Polacy pokonali ponad 80 zespołów z Europy. Wśród nich był policjant pracujący na co dzień w KWP w Katowicach.

„Rallye Rejviz” to zawody organizowane w Czechach od 1997 i biorą w nich udział zespoły z całej Europy. Tegoroczna, 25. już edycja konkursu odbyła się w dniach 25 – 29 maja. Uczestnicy musieli sprawdzić się w dziennych i nocnych zadaniach, a sędziowie oceniali ich umiejętności, wiedzę medyczną oraz pracę zespołową.

Polska delegacja z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach stanęła do rywalizacji z ponad 80 zespołami z całej Europy. Zespół w składzie Michał Kucap, Dawid Lach, Jacek Wawrzynek oraz Marcin Nowakowski – policjant KWP w Katowicach okazał się najlepszy w klasyfikacji międzynarodowej. Śląski policjant poza służbą dodatkowo wykonuje zawód ratownika medycznego, udzielając pomocy medycznej osobom w stanie zagrożenia życia lub zdrowia w jednym z miast naszego garnizonu.

  • zdjęcia uczestników zawodów
  • zdjęcia uczestników zawodów
  • zdjęcia uczestników zawodów
Powrót na górę strony