Wiadomości

Na straży prawa, nawet w czasie wolnym od służby

Data publikacji 30.05.2022

Policjant z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej udowodnił, że stróżem prawa jest się także w czasie wolnym od służby. W sobotni wieczór zatrzymał 37-latka, który prowadził osobowe bmw, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 18 na terenie powiatu żywieckiego. Pod jedną z restauracji przy ulicy Kopernika podjechało osobowe bmw. Zza kierownicy wyszedł kompletnie pijany kierujący. Wszystko widział będący w tym czasie na wolnym policjant z bielskiej jedynki, który zatrzymał 37-latka, uniemożliwił mu odjechanie i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego żywieckiej komendy powiatowej.

Kiedy na miejsce dojechali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że prowadził, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara pozbawienia wolności nawet 2 lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony