Wiadomości

Mikołowska Policja dziękuje za zatrzymanie pijanego kierowcy

Data publikacji 12.05.2022

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie spotkał się z panem Michałem Jonda, który w połowie kwietnia wykazał się obywatelską postawą i doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Przekazany Policji fragment nagrania pokazuje profesjonalną i zdecydowaną reakcję zgłaszającego, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.

13 kwietnia tuż przed godziną 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który porusza się mikołowskim odcinkiem DK 44, a sposób jego jazdy wskazuje, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce pilnie skierowano patrol drogówki. Kiedy policjanci tam dotarli, na poboczu drogi stały już dwa samochody: zgłaszającego oraz podejrzanie zachowującego się kierowcy peugeota. Obawy, które stały się podstawą interwencji, niestety się potwierdziły. 42-letni mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila.

Wczoraj (11 maja) Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Andrzej Rudolf spotkał się z panem Michałem Jonda, by w imieniu całej jednostki podziękować mu za obywatelską postawę oraz zdecydowane i skuteczne działania, które podjął tamtego dnia. Okazało się, że pokazany na filmie sposób jazdy, to jedynie niewielki urywek tego, jak wyglądało to w rzeczywistości, a zgłaszający, który podróżował wówczas ze swoją córką, jechał za samochodem 42-latka około 20 kilometrów.

Nawet najlepiej działająca Policja nie będzie odpowiednio skuteczna bez wsparcia obywateli. Takie zachowania, jak to opisane powyżej, są godne naśladowania. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa w mieście, w świadomości potencjalnego przestępcy rodzi się lęk i obawa przed tak zwaną „wpadką”. Nie bójmy się więc zareagować. Wystarczy zadzwonić na numer 112.

  • gabinet komendanta w budynku komendy, komendant rozmawia z mężczyzną
  • gabinet komendanta w budynku komendy, komendant rozmawia z mężczyzną, który ma wytatuowane ręce
  • mężczyzna trzyma  w ręce teczkę z logo Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Scena ma miejsce w gabinecie komendanta

Film fragment nagrania z 13 kwietnia 2022 r.

Pobierz plik fragment nagrania z 13 kwietnia 2022 r. (format mp4 - rozmiar 5.44 MB)

Powrót na górę strony