Wiadomości

5000 złotych mandatu za kolizję

Data publikacji 28.04.2022

Od tego roku zmieniły się przepisy w ruchu drogowym, a wraz z nimi wysokość mandatów karnych. O tym, jak dotkliwe mogą być kary, przekonał się 21-latek z Piekar Śląskich. Za spowodowanie kolizji drogowej młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych.

W sobotnią noc policjanci z piekarskiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej, która miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Tarnogórskiej z ul. Brynicką. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, bmw stało w polu, kilkadziesiąt metrów od drogi. Jak ustalili stróże prawa, 21-letni mieszkaniec Piekar jadąc ul. Brynicką, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, przejechał przez skrzyżowanie i wjechał w pole. Kierujący oraz pasażer na szczęście nie odnieśli obrażeń. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 6 punktami karnymi.

Apelujemy o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

  • Oznakowany radiowóz zabezpieczający miejsce kolizji drogowej. W tle samochód znajdujący się na pozlu
  • Uszkodzony samochód osobowy
  • Mandat Karny wystawiony na kwotę 5 tysięcy złotych
Powrót na górę strony