Wiadomości

Niebezpieczna prędkość na zakręcie - kierujący stracił prawo jazdy

Data publikacji 26.04.2022

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Zatrzymany do kontroli drogowej 20-latek pędził 192 km/h na łuku drogi, czym rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Kierujący stracił prawo jazdy oraz został wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Policyjna grupa SPEED w Tychach wyeliminowała z drogi kolejnego pirata drogowego pędzącego trasą DK1. Kierujący 20-latek, pożyczonym samochodem marki BMW, na łuku drogi jechał z prędkością 192 km/h. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców ryzykuje życiem i zdrowiem nie tylko swoim, ale też innych użytkowników dróg i przekracza dozwoloną prędkość.

Apelujemy do młodych kierowców, aby nie lekceważyli zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość czy brawura może doprowadzić do tragedii.


 

Powrót na górę strony