Wiadomości

Policjanci drogówki szkolili się z jazdy motocyklem szosowym

Data publikacji 11.04.2022

Mundurowi z Mikołowa, Gliwic i Katowic wzięli udział w szkoleniu z kierowania motocyklem szosowym. Kurs odbył się w jednym z ośrodków doskonalenia jazdy na terenie Wielkopolski. Policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drodze, mieli okazję udoskonalić swoje umiejętności, które niewątpliwie wykorzystają w służbie.

Szkolenie pod nazwą "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego", zostało dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Odbyło się ono w minionym tygodniu w ośrodku doskonalenia jazdy w miejscowości Bednary w województwie wielkopolskim. Do udziału w 10. edycji tego przedsięwzięcia skierowano policjantów drogówki z Gliwic, Katowic i Mikołowa. Dwie z tych jednostek Policji mają już takie motocykle na swoim wyposażeniu. W Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie nowy rodzaj floty pojawi się jeszcze w tym roku.

Bogaty program doskonalenia, pozwolił mundurowym nabrać nowych umiejętności. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych znalazły się: próby jazdy sprawnościowej na czas, w tym, między innymi, jazda po okręgu oraz slalomem. Oprócz tego policjanci kształtowali umiejętności z zachowania właściwej pozycji na motocyklu, prawidłowego utrzymania toru jazdy i wyczucia maszyny podczas awaryjnego hamowania, połączonego z ominięciem przeszkody. W szkoleniu wykorzystane zostały nowoczesne motocykle marki BMW, które wkrótce zasilą flotę śląskiego garnizonu.

  • grupa motocyklistów na torze jazdy w ośrodku szkolenia
  • nowoczesne motocykle marki BMW ustawione na parkingu
  • mężczyzna na motocyklu
  • policjanci w trakcie szkolenia z jazdy motocyklem szosowym, zdjęcie wykonane na torze jazdy w ośrodku szkolenia
  • uczestnik szkolenia jedzie motocyklem, tor jazdy, ustawione wzdłuż toru pachołki
  • policjanci w trakcie szkolenia z jazdy motocyklem szosowym, zdjęcie wykonane na torze jazdy w ośrodku szkolenia. Panuje słoneczna aura

Film VID-20220411-WA0001.mp4

Pobierz plik VID-20220411-WA0001.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.03 MB)

Nagranie audio 20220411_094639.m4a

Powrót na górę strony