Wiadomości

Nielegalny tytoń, papierosy i alkohol przejęte przez policjantów

Data publikacji 15.03.2022

Chorzowscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli nielegalny tytoń, papierosy i alkohol przechowywany przez 29-latka w jednym z mieszkań na terenie miasta. Przez ich wprowadzenie na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 750 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna i nawet 3 lata pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z chorzowskiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 29-latka, który przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe i alkoholowe. W jego mieszkaniu śledczy odnaleźli ponad pół tony tytoniu i ponad 300 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Oprócz tytoniu policjanci znaleźli również ponad 160 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mieszkaniec Chorzowa usłyszał już zarzuty za paserstwo akcyzowe. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności z tytułu niezapłaconej akcyzy mogła wynieść ponad 750 tysięcy złotych.

Za przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

  • zabezpieczone wyroby tytoniowe
  • zabezpieczone wyroby tytoniowe
  • zabezpieczone wyroby tytoniowe
  • zabezpieczone wyroby tytoniowe
  • zabezpieczony alkohol
  • zabezpieczony alkohol
Powrót na górę strony