Wiadomości

Pszczyńscy policjanci przechwycili tysiące nielegalnych papierosów

Data publikacji 07.03.2022

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 47-latka, który handlował nielegalnymi papierosami. Mundurowi zabezpieczyli 19 tysięcy papierosów i kilka kilogramów krajanki tytoniowej. Zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo z kodeksu karno-skarbowego.

Policjanci uzyskali informację, że na terenie powiatu pszczyńskiego sprzedawane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że związek z tym procederem może mieć znany im już mężczyzna, który w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. 


Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów, w piątek rano policjanci zjawili się w miejsce sprzedaży kontrabandy, gdzie na gorącym uczynku zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Na miejscu zabezpieczyli 19 tysięcy papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz około 2 kilogramów krajanki tytoniowej. Nielegalny towar o wartości ponad 15 tysięcy złotych został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. 47-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Powrót na górę strony