Wiadomości

Popełnił wykroczenia. Zatrzymany do kontroli był nietrzeźwy

Data publikacji 22.02.2022

Mundurowi z autostradowej grupy Speed, pełniąc służbę na terenie Jaworzna, zatrzymali 36-latka, który popełnił wykroczenia drogowe. Mieszkaniec Jaworzna, poza otrzymaniem wysokiego mandatu, będzie musiał jeszcze stanąć przed sądem, gdzie odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci z autostradowej grupy Speed, pełniąc wczoraj służbę na terenie Jaworzna, zatrzymali do kontroli samochód, którego kierujący zmieniał pas ruchu bez użycia kierunkowskazów i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniach w policyjnych bazach danych okazało się, że pojazd, którym kieruje, nie jest dopuszczony do ruchu i nie powinien znajdować się na drodze. Za wykroczenia kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2300 złotych. To jednak nie koniec problemów 36-latka, gdyż policjanci wyczuli od niego alkohol. Po zbadaniu okazało się, że ma on go w organizmie ponad pół promila. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Wczoraj również policjanci z jaworznickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 24-latkę kierującą oplem, która jechała z prędkością 107 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” w terenie zabudowanym. Na mieszkankę Oświęcimia nałożono mandat karny w kwocie 1500 złotych i zatrzymano jej prawo jazdy.
Podobna sytuacja spotkała 31-latka, który kierował bmw w obszarze zabudowanym, mając na liczniku 132 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 82 km/h. Na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 2500 złotych i zatrzymano jego uprawienia do kierowania pojazdami.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

  • Ekran miernika prędkości a na nim pojazd
  • Ekran miernika prędkości a na nim pojazd
  • policjant trzymający urządzenie do badania stanu trzeźwości i tarcza do zatrzymywania pojazdów
Powrót na górę strony