Wiadomości

Komendant główny pożegnał kolegę z II komisariatu w Gliwicach

Data publikacji 14.02.2022

Wraz ze zmianą systemu politycznego oraz odzyskaniem pełnej suwerenności, w szeregi powołanej ustawą z 6 kwietnia 1990 r. Policji wstąpiło nowe pokolenie funkcjonariuszy. Teraz, po ponad 30 latach, kadry te odchodzą powoli do cywila. W gliwickiej komendzie miejskiej odbyło się właśnie nietypowe pożegnanie naczelnika jednego z komisariatów: na uroczystość przybyło aż dwóch generałów Policji, w tym Komendant Główny z Warszawy.

Dziś, 14 lutego, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach odbyło się pożegnanie odchodzącego na emeryturę naczelnika wydziału kryminalnego II komisariatu - aspiranta sztabowego Dariusza Wygodnego. Na uroczystość, prócz kierownictwa naszego garnizonu oraz podwładnych naczelnika, przybyli szacowni goście - generalny inspektor Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji oraz nadinspektor Rafał Kochańczyk, komendant wojewódzki w Opolu.
Jak się okazuje, co zresztą podkreślali w swych przemowach sami generałowie, obaj, w różnym czasie, jako młodzi absolwenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zaczynali służbę w wydziale kryminalnym II komisariatu i pracowali z doświadczonym już wtedy w terenie kolegą Dariuszem Wygodnym. Los i okoliczności zaprowadziły ówczesnych podkomisarzy, Jarosława Szymczyka i Rafała Kochańczyka, na najwyższe stanowiska w strukturach polskiej Policji, jednak pamięć wspólnej służby oraz szacunek dla doświadczenia i zaangażowania aspiranta sztabowego pozostały. Dlatego komendanci przyjechali dziś na uroczystość pożegnania tego zasłużonego dla bezpieczeństwa gliwiczan funkcjonariusza.

W pożegnaniu uczestniczyli również komendanci II komisariatu, były już zastępca komendanta garnizonu gliwickiego, a obecnie komendant miejski w Żorach – młodszy inspektor Mariusz Klepek oraz ksiądz Joachim Gondro, kapelan gliwickiej policji.

Oficjalna uroczystość ma swoje żelazne zasady - były więc przemowy i podziękowania, ale znalazł się również czas na wspomnienia.

Panu naczelnikowi, obecnie emerytowi - aspirantowi sztabowemu w stanie spoczynku Dariuszowi Wygodnemu, którego profesjonalizm, wiedza, doświadczenie zawodowe, a także duży takt i kultura osobista były wzorem dla innych policjantów, życzymy, by życie po zdjęciu munduru było pełne radości, nie mniej interesujące niż to zawodowe i stale wzbogacane nowymi, dobrymi doświadczeniami.

  • Generał - komendant główny policji żegna naczelnika - już emeryta policyjnego....
  • Oficerowie policji stoją w równych odległościach. Pierwszy od lewej trzyma w rękach otwartą okładkę i czyta
  • Generał Rafał Kochańczyk przemawia, obok widzimy innych oficerów policji, w tle księdza kapelana, po prawej odchodzący na emeryturę aspirant sztabowy Dariusz Wygodny.
  • Podziękowania emerytowi aspirantowi sztabowemu Dariuszowi Wygodnemu składa komendant miejski.
  • Komendant Główny wręcza odchodzącemu na emeryturę tabliczkę z podziękowaniami.
  • Komendant główny policji żegna się z policjantami pionu kryminalnego II komisariatu.
Powrót na górę strony