Wiadomości

Zwolnij - jak kocha, to poczeka

Data publikacji 14.02.2022

Z okazji święta zakochanych mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość na drodze prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Kierowco, zwolnij „jak kocha, to poczeka”, bo lepiej dojechać późno niż wcale. Niestety wciąż zdarzają się piraci drogowi, którzy lekceważą przepisy. Grupa SPEED zatrzymała 29-latka, który pędził ponad 200 km/h.

Walentynki to dobry moment, by przypomnieć kierującym, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zapomniał o tym 29-letni kierujący mercedesem, który pędził na DK 86 ponad 200 km/h. Mężczyzna wpadł w ręce grupy SPEED. Nierozważny kierowca otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, że lepiej późno dotrzeć do celu niż nie dotrzeć wcale. Pamiętajmy, że żadne nowoczesne rozwiązania na drodze ani też przepisy nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa, jeśli sami o nie nie zadbamy. Niestety niejednokrotnie jest tak, że to dopiero na widok radiowozu zapinamy pasy bezpieczeństwa, włączamy światła, odkładamy telefon, czy zdejmujemy nogę z gazu. Policjanci dyscyplinują na co dzień kierowców, ale nie są w stanie być wszędzie. Nierespektowanie przepisów ruchu drogowego może być tragiczne w skutkach. Dlatego kierowco użyj wyobraźni i „zwolnij - jak kocha, to poczeka”.

Policjanci apelują o ostrożne, rozważne i trzeźwe poruszanie się po drogach. Zróbmy to dla siebie i swoich bliskich!


 

Powrót na górę strony