Wiadomości

Kosztowna przejażdżka pijanych rowerzystów

Data publikacji 13.01.2022

2500 złotych – to kwota mandatu, którym zostaje ukarany nietrzeźwy kierujący rowerem. Z początkiem roku weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego, zgodnie z którymi zaostrzono kary grzywny za niektóre wykroczenia drogowe. Przekonali się o tym kolejni dwaj rowerzyści, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki na ulicy Bytomskiej zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec Chorzowa. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna najwyraźniej zapomniał, że alkohol i rower to nie jest dobre połączenie. Nieodpowiedzialny chorzowianin zakończył swoją przejażdżkę mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, którym ukarali go mundurowi zgodnie z obowiązującym od nowego roku nowym taryfikatorem za wykroczenia w ruchu drogowym.

Bieruńscy policjanci w ostatnich dniach aż dwukrotnie zatrzymali do kontroli nieodpowiedzialnego mieszkańca Lędzin, który jechał swoim jednośladem, mając w organizmie promile. 40-latek dwukrotnie został ukarany mandatami, które zgodnie z nowym taryfikatorem, za tego typu wykroczenie wynoszą 2,5 tysiąca złotych.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę - również kierującego rowerem! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy powiadomić najbliższą jednostkę Policji - również anonimowo, dzwoniąc pod numer 112.

Powrót na górę strony