Wiadomości

Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki

Data publikacji 28.12.2021

Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie 3 promile. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Wczoraj przed godziną 14.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że autostradą A1 w kierunku Łodzi jechał „zygzakiem” kierowca ciężarowego volvo. Mężczyzna prawdopodobnie był pijany. Przybyli na miejsce policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji, w rejonie Zbrosławic, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarówkii. Mundurowi potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego obywatela Ukrainy wykazało, że miał on w organizmie 3 promile alkoholu. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą mogą przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić policjantów o podobnych sytuacjach.

Powrót na górę strony