Wiadomości

"Nigdy się nie poddamy!"

Data publikacji 26.11.2021

Nie tracą nadziei i zapowiadają, że będą walczyć z całych sił o zdrowie ciężko chorej Misi, zmagającej się z wyniszczającą chorobą. Zakaźne zapalenie otrzewnej dotknęło właśnie jedną z ich podopiecznych, z którymi dzielą dach nad głową. Dzielnicowy z Żor wraz z żoną dotychczas pomagali innym, teraz sami potrzebują wsparcia.

Młodszy aspirant Tomasz Grochowina wraz z żoną Ewą od lat pomagają skrzywdzonym przez los kotom. Spod ich opieki do adopcji trafiło już wiele „mruczków”, jednak niektóre z nich nadal mieszkają z nimi. To Czami, Szłapek, Łapek i Misia, które znalazły u nich bezpieczne, dożywotnie schronienie.

Najstarsza około 10-letnia Misia przybłąkała się, gdy żona policjanta była w ciąży. Potem przygarnęli niechcianą przez innych Czami. Do dwójki wkrótce dołączył wykarmiony przez nich Szłapek, a płaczącego Łapka znaleźli na spacerze w lesie. Pomimo że mają już cztery koty, nie przestają pomagać innym. Uczestniczą w zbiórkach środków na leczenie, pomagają w adopcjach, a kiedy jakaś zabłąkana kotka zjawi się w okolicy, pomagają jej odchować maluchy i znaleźć dla nich dom.

Niestety w ostatnim czasie na rodzinę policjanta spadł ciężar, którego sami nie są w stanie udźwignąć, gdyż ich kotka Misia zachorowała na niezwykle ciężką, wyniszczającą chorobę. Zamarli, gdy usłyszeli diagnozę, jednak postanowili nie poddawać się i zawalczyć o jej zdrowie. Kosztowna diagnostyka i leczenie generują spore koszty, a te przewyższają możliwości finansowe rodziny, dlatego też poprosili o wsparcie finansowe. Podpowiadamy, że swoją cegiełkę na ratowanie kotki można dorzucić poprzez serwis pomocowy https://pomagam.pl/dlamisig .

Młodszy aspirat Tomasz Grochowina z Komendą Miejską Policji w Żorach związany jest od początku swojej służby w Policji tj. od 10 lat. Obecnie jest dzielnicowym Śródmieścia, Starego Miasta i części dzielnicy Kleszczówka. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i pomocny w służbie. Cechuje go wyjątkowa empatia i wrażliwość na los innych, co niejednokrotnie udowodnił, dołączając się do charytatywnych akcji, czy pomagając potrzebującym. W ostatnim czasie żywo włączył się dla przykładu w zbiórkę nakrętek dla dziewczynki cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce – podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, do której zaangażował też placówki oświatowe ze swojego rejonu.

Aspirat Grochowina jest również szczęśliwym ojcem 6-letniej Agatki, która pomimo młodego wieku już podziela pasję swoich rodziców i dzielnie opiekuje się z nimi kotami.

Zachęcamy do pomocy policjantowi i jego rodzinie w walce z ciężką chorobą podopiecznej Misi.

  • Cztery kotki przy talerzu z pokarmem w domu policjanta
  • Córka i zona policjanta karmią kotki
  • Śpiące koty
  • Żona Ewa z kotkiem
  • Dwa kotki, w tym czarna kotka Misia
  • Córka policjanta z kotkiem
  • Córka policjanta idzie leśną drogą, przed nią kotek
  • Córka policjanta śpiąca z kotkiem
  • Policjant z córką i kotem
Powrót na górę strony