Wiadomości

Nieodpowiedzialny 38-letni kierowca jechał wężykiem

Data publikacji 25.11.2021

Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez świadków doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 38-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

To już kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który pijany jeździł samochodem ulicami powiatu raciborskiego. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.30. Wtedy to w Rzuchowie na ulicy Rybnickiej dwóch mężczyzn podróżując, samochodem zauważyło jadącego VW Sharana, który poruszał się całą szerokością drogi i stwarzał swoim torem jazdy zagrożenie dla innych kierowców. Mężczyźni natychmiast zawrócili i pojechali za tym samochodem, gdyż przypuszczali, że kierowca może być pijany. Podejrzany samochód zatrzymał się na parkingu przy markecie w Rzuchowie. Wówczas jadący za sharanem panowie podeszli do kierowcy i wyczuli silną woń alkoholu, jednocześnie uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, a o swoich przypuszczeniach powiadomili dyżurnego raciborskiej policji. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał raciborską drogówkę, którzy zatrzymali ujętego 38-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto mundurowi potwierdzili przypuszczenie zgłaszających, gdyż 38-letni kierowca w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą nawet 2 lata pobytu w więzieniu.

Na ręce zgłaszających, którzy zareagowali na poruszający się wężykiem samochód i powiadomili dyżurnego raciborskiej policji o swoich podejrzeniach, składamy serdeczne podziękowania i gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Powrót na górę strony