Wiadomości

Zignorowała znak "STOP"

Data publikacji 25.11.2021

O wyjątkowym szczęściu mogą mówić uczestnicy kolizji, do jakiej doszło na jednym z mikołowskich skrzyżowań. Kierująca renault megane kobieta całkowicie zignorowała znak "STOP" doprowadzającym tym samym do zderzenia się aż trzech samochodów. Policjanci drogówki apelują o uwagę podczas codziennych podróży, koncentrację oraz respektowanie wprowadzonych oznakowań.

Do kolizji doszło wczoraj (24 listopada) przed godziną 13.00. Kierująca samochodem renault megane, jadąc ulicą Łączną i dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki kia. Z kolei ten pojazd siłą odrzutu, uderzył w kolejny. Na dołączonym do artykułu nagraniu widać jak biały samochód z dużą prędkością wjeżdża na skrzyżowanie. Kobieta zdawała się nie mieć świadomości, że dojeżdża do drogi z pierwszeństwem przejazdu. Zignorowanie znaku "STOP" doprowadziło do poważnych konsekwencji. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. W rozmowie z policjantami mieszkanka Wyr przyznała, że zwyczajnie zagapiła się. Otrzymała mandat w wysokości 500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Policjanci drogówki apelują o rozwagę, koncentrację i szczególną ostrożność zwłaszcza w momencie dojeżdżania do skrzyżowania bez sygnalizacji świetlnej. Chwila nieuwagi może sporo kosztować, zwłaszcza, gdy nie kończy się tylko konsekwencjami finansowymi, a uszczerbkiem na ludzkim zdrowiu lub życiu.

  • skrzyżowanie ulic w Mikołowie, trzy rozbite samochody, prowadzący akcję strażacy, w tle budynki
  • trzy rozbite podczas kolizji drogowej samochody osobowe: biały, pomarańczowy i niebieski, z tyłu budynki
  • rozbite podczas zdarzenia drogowego samochody, niebieski i pomarańczowy, z tyłu dwa wozy straży pożarnej oraz strażacy

Film VID-20211125-WA0002.mp4

Pobierz plik VID-20211125-WA0002.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.74 MB)

Nagranie audio 20211125_085202.m4a

Powrót na górę strony