Wiadomości

Światowy Dzień Pluszowego Misia w powiecie pszczyńskim

Data publikacji 25.11.2021

Pluszowy Miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi dziś swoje święto. Z tej okazji pszczyńscy policjanci odwiedzili rodziny, które aktualnie przebywają w Domu dla bezdomnych matek w Wiśle Małej. Wszystkie dzieci otrzymały od mundurowych nowego pluszowego przyjaciela.

Jak co roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Data nie jest przypadkowa-to właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to przyjaciel najmłodszych obchodził swoje setne urodziny.

Z tej okazji pszczyńscy policjanci odwiedzili rodziny, które aktualnie przebywają w Domu dla bezdomnych matek w Wiśle Małej. Podczas spotkania mundurowi wspólnie ze Sznupkiem – policyjną maskotką rozdawali dzieciom misie oraz słodki upominek. Poprzez tę akcję chcieliśmy dodać otuchy wszystkim objętych opieką przez Fundację Dobrego Pasterza. Pluszowe maskotki nadają się do tego idealnie. To one towarzyszą nam od najmłodszych lat podczas trudniejszych, ale także radosnych chwil. Oby tych drugich było zawsze zdecydowanie więcej.

Podczas niecodziennej wizyty policjanci rozmawiali z dziećmi między innymi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz tłumaczyli jak istotną rolę odgrywają elementy odblaskowe. Była to także doskonała okazja do utrwalenia numerów alarmowych.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a dzieci bardzo się ucieszyły z otrzymanych prezentów.

 

  • Zdjęcie kolorowe: umundurowany policjant wręcza chłopcu upominek
  • Zdjęcie kolorowe: umundurowany policjant wręcza dziewczynce upominek
  • Zdjęcie kolorowe: mała dziewczynka tuli misia
  • Zdjęcie kolorowe: dwóch uśmiechniętych chłopców z maskotkami
  • Zdjęcie kolorowe: umundurowana policjantka z uśmiechnięta małą dziewczynką
  • Zdjęcie kolorowe: szary miś i zawieszka odblaskowa w kształcie serca

 

 

 

Powrót na górę strony