Wiadomości

Dzielnicowi zapobiegli tragedii

Data publikacji 16.11.2021

Dzielnicowy z Poręby pomógł kobiecie, która chciała targnąć się na życie. Początkowo nie było wiadomo, gdzie znajduje się zdesperowana 39-latka, a liczyła się każda sekunda. Tutaj też nie zawiódł dzielnicowy, który znał kobietę, zadzwonił do niej i przekazał kolegom informacje o miejscu, w którym przebywała.

W miniony piątek przed godziną 14.00 policjanci otrzymali informację o kobiecie, która zamierza targnąć się na swoje życie. Jeden z zawierciańskich dzielnicowych znał 39-latkę więc zadzwonił do niej. Rozmówczyni była roztrzęsiona i zapłakana, a z jej wypowiedzi wynikało, że jest w bardzo złym stanie psychicznym. Policjant próbował uspokoić kobietę, a także dowiedzieć się, gdzie obecnie się znajduje. Sytuacja była bardzo poważna i liczyły się każde sekundy. Opanowanie i doświadczenie dzielnicowego pomogło i policjant zdołał ustalić, że 39-latka jest w pobliżu cmentarza w Porębie. O tej porze ruch na drodze krajowej numer 78 prowadzącej z Zawiercia do Poręby jest bardzo duży i nawet pojazd uprzywilejowany mógłby mieć trudności z dojazdem, dlatego o całej sytuacji powiadomiony został dzielnicowy z Poręby, który jako pierwszy dotarł na miejsce. Ratunek przyszedł w ostatnim momencie. Zakrwawionej kobiecie pierwszej pomocy udzielił dzielnicowy oraz jej mąż, który także zjawił się na miejscu. Następnie zaopatrzył ją wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. 39-latka trafiła pod opiekę specjalistów.

Osoby planujące popełnić samobójstwo często dają sygnały ostrzegawcze, cicho wołając o pomoc. Nie ignorujmy ich zachowań. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować czyjeś życie. Okażmy zrozumienie i chęć pomocy. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów:

Telefon Zaufania dla Dorosłych – telefon 116 123
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – telefon 116 111
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – telefon 800 12 12 12

KLIKAJĄC TU - możesz znaleźć numery telefonów innych linii dedykowanych różnym problemom, gdzie można się zwrócić o pomoc.

Pamiętaj! W sytuacji zagrożenia życia zawsze dzwoń na numer alarmowy 112!

Powrót na górę strony