Wiadomości

Ostatnia szansa, by sprawdzić za darmo światła. Kończą się działania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"

Data publikacji 03.12.2021

Przypominamy o trwającej ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Już w tę sobotę kierowcy będą mieli ostatnią szansę na to, by sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach na stacjach diagnostycznych biorących udział w akcji. Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła naszego samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg.

W ramach zainaugurowanej 21 października ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, już w najbliższą sobotę (4.12.) wszyscy kierowcy kolejny raz będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli oświetlenia w swoich pojazdach. Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w działaniach znajdziecie Państwo w załączniku znajdującym się pod komunikatem.

plakat akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". W centralnej części plakatu logo z nazwą akcji, a pod nim światła samochodu. Pod światłami tekst "Oświetlaj - nie oślepiaj" sprawdzaj światła regularnie. W dolnej części plakatu logo Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, firma DEKRA Polska Sp. z o.o., Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, firma Screen Network S.A. oraz Yanosik.

Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg. Zachęcamy do sprawdzenia oświetlenia w swoich pojazdach. Takie kontrole powinniśmy bezwzględnie wykonać między innymi po wymianie żarówki, ponieważ jej złe zamocowanie może powodować nieprawidłowy kierunek padania światła i w rezultacie oślepianie innych kierowców na drodze.

Powrót na górę strony