Wiadomości

Zdążyli w ostatniej chwili, ratując życie 31-latka

Data publikacji 04.11.2021

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach uratowali 31-letniego mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu nad autostradą A1. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny raz, gdy stróże prawa ratują ludzkie życie.

Wczoraj około 18.30 dyżurny z Komisariatu Policji w Czerwionce–Leszczynach został poinformowany o mężczyźnie, który w Bełku, w rejonie ulicy Głównej, prawdopodobnie chce skoczyć z mostu. Na miejsce interwencji skierowani zostali mundurowi z prewencji. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i niezwłocznie przystąpili do akcji. Mieszkaniec powiatu rybnickiego ciągle powtarzał, że jest gotowy zginąć. Po kilkuminutowej rozmowie z desperatem, stróże prawa zdołali podejść i ściągnąć go z barierek na chodnik. Dzięki zdecydowanej postawie mundurowych, 31-latek trafił pod właściwą opiekę. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz zgłosić się do dowolnego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc, znajdziesz na stronie :http://www.pokonackryzys.pl.

Powrót na górę strony