Wiadomości

Areszty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pobicie

Data publikacji 02.11.2021

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wspólnie z policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Do zatrzymań doszło w miniony czwartek, wcześnie rano w Zabrzu i Tarnowskich Górach. Wszyscy mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował na 3 miesiące 33-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór, który założył, a następnie kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie - 32-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór i 43-letni mieszkaniec Zabrza również podzielili los założyciela gangu i trafili do aresztu. Grupa zajmowała się handlem narkotykami oraz substancjami psychotropowymi. Wszyscy mężczyźni usłyszeli także zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło 24 października w Zabrzu na ulicy Kosmowskiej. Sprawcy, używając maczety, pobili 32-letniego mieszkańca Zabrza, powodując u niego wiele obrażeń. W trakcie przeszukań miejsc, w których przebywali zatrzymani, policjanci znaleźli pałki, maczety oraz broni pneumatycznej. Czynności w sprawie trwają.

 • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
 • Podejrzany podczas czynności procesowych w pokoju przesłuchań
 • Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wspólnie z Policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji wchodzą do budynku, gdzie będą zatrzymywać osobę.
 • Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wspólnie z Policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji stoją przed budynkiem gdzie zatrzymano osobę. Zatrzymana osoba leży na ziemi skuta kajdankami.
 • Niebezpieczne przedmioty, bron biała, pistolet pneumatyczny, ujawnione w trakcie czynności procesowych.
 • Niebezpieczne przedmioty, bron biała ujawniona w trakcie czynności procesowych.
Powrót na górę strony