Wiadomości

Dąbrowscy stróże prawa przejęli narkotyki

Data publikacji 28.10.2021

Kryminalni z dąbrowskiej komendy wpadli na trop 29-letniego mężczyzny, który posiadał narkotyki. Policjanci przechwycili środki odurzające, z których można było przygotować blisko 2 tysiące porcji dilerskich. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Jednym z aspektów codziennej pracy dąbrowskich policjantów jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Między innymi tym zajmują się stróże prawa z dąbrowskiego Wydziału Kryminalnego. We wtorkowe popołudnie policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo narkotykowe. Nie mylili się. 29-letni mężczyzna ukrył narkotyki w lodówce w swoim mieszkaniu w Czeladzi. Stróże prawa przejęli blisko 2000 porcji amfetaminy. Towar został zabezpieczony przez kryminalnych i trafi do badań, a mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Zebrany przez dąbrowskich śledczych materiał dowodowy w tej sprawie wystarczył, aby przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, musi też zapłacić poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony