Wiadomości

Pijany kierowca przyjechał samochodem do komendy Policji w Raciborzu

Data publikacji 27.10.2021

Do niecodziennej interwencji doszło wczoraj wieczorem, gdy na parking Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wjechały dwa samochody. Za kierownicą jednego siedziała kobieta, natomiast fordem przyjechał mężczyzna, który, jak się okazało, znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Z udowodnieniem mu winy nie było wielkiego problemu, gdyż zaparkował tuż pod… kamerami monitoringu.

Pod okienko dyżurnego pełniącego służbę w raciborskiej komendzie podeszły obie osoby. Pani chciała zgłosić interwencję związaną z przybyłym z nią mężczyzną, natomiast pan chciał ją odwieść od tego zgłoszenia. W trakcie rozmowy z kierującym fordem, zastępca oficera dyżurnego wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu i w związku z tym wezwał na miejsce patrol raciborskiej drogówki. Po przebadaniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjne kamery. Lekkomyślny kierujący za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem, tymczasem mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony