Wiadomości

Ruszyła kolejna edycja akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"

Data publikacji 21.10.2021

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii. Dzisiejsza inauguracja w województwie śląskim odbyła się na Stacji Kontroli Pojazdów PZM w Rudzie Śląskiej przy ul. Solidarności 23. 

W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia br. kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów. W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów. Kampania potrwa do 15 grudnia.

W załączniku ponżej znajduje się wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji. 

  • Policjant ruchu drogowego udziela wywiadu do telewizji przed stacją kontroli pojazdów
  • Mężczyzna udziela wywiadu
  • Policjant ruchu drogowego w warsztacie samochodowym przy pojeździe i operator z kamerą
  • pojazd na hali stacji kontroli pojazdów
  • Policjant i pracownik stacji kontroli pojazdów sprawdzają światła w pojeździe
  • Pracownik i właścicel sprawdzają oświetlenie w pojeździe przygląda się policjant
  • Policjant ruchu drogowego uchwycony w obiektywie kamery
  • Redaktorka i kamerzysta przeprowadzają wywiad z mężczyzną przed stacja kontroli pojazdów
  • Mechanik sprawdza światła w pojeździe a przygląda się właściciel i policjant
Powrót na górę strony