Wiadomości

Remontował dom, a odnalzł broń

Data publikacji 12.10.2021

Mieszkaniec Rybnika, podczas remontu strychu, odnalazł broń z czasów II Wojny Światowej z kilkoma sztukami amunicji w magazynku. Wezwani na miejsce mundurowi ustalili, że jest to Mauser - podstawowy karabinek sił zbrojnych III Rzeszy. Mając na względzie wartość historyczną znaleziska, policjanci postanowili przekazać go do muzeum.

Policjant prezentuje karabin typu Mauser z okresów II Wojny Światowej.

Śledczy prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku postępowanie w sprawie odnalezienia pochodzącego z okresu II Wojny Światowej karabinka typu Mauser. O znalezisku poinformował policjantów mieszkaniec Rybnika, który prowadził prace remontowe na strychu domu. Broń była schowana pod podłogą z desek. Okazało się, że to niemiecki karabinek mauser, wyprodukowany w 1938 roku. W magazynku broni znajdowały się jeszcze trzy sztuki amunicji. Z uwagi na swoją wartość historyczną, policjanci postanowili przekazać karabin do muzeum.

Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionej broni, czy też niewypałów. Jeżeli zauważyłeś podobny przedmiot, natychmiast powiadom policjantów.

  • Policjant prezentuje broń z czasów II wojny światowej.
  • Broń z czasów II Wojny Światowej.
  • Zabezpieczona amunicja.
Powrót na górę strony