Wiadomości

Policjanci wsparli zbiórkę charytatywną dla chorego Filipka Cholewy

Data publikacji 07.10.2021

Gdy we wtorek wieczorem pszczyńscy policjanci dowiedzieli się o fatalnej pomyłce podczas wywozu śmieci, nie mogli zostać obojętni. Szybko postanowili wykonać nową skrzynię na plastikowe nakrętki i przekazali ją organizatorce zbiórki na rzecz Filipka Cholewy, który choruje na SMA. Zjednoczmy nasze siły i razem pomóżmy małemu bohaterowi!

Pszczyńscy policjanci zawsze starają się wspierać akcje, happeningi czy festyny charytatywne, których celem jest zebranie funduszy dla ciężko chorych dzieci, na ich leczenie i rehabilitację. Nie inaczej było we wtorek, 5 października 2021 roku, gdy wieczorem na znanym portalu społecznościowym pojawiła się informacja, że pracownicy porządkowi miasta podczas zbiórki śmieci wielkogabarytowych przez pomyłkę usunęli pojemnik przeznaczony na plastikowe nakrętki dla Filipka Cholewy. Mundurowi zdecydowali się pomóc. Dziś przed południem przekazali lokalnej inicjatorce własnoręcznie wykonaną skrzynię z zebranymi nakrętkami. Filipek to chłopczyk, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Terapia genowa wymaga podania “najdroższego leku świata” o wartości ponad 9 milionów złotych. Osoby, które chciałyby pomóc, mogą to zrobić między innymi wspierając akcję uczestnicząc w zbiórce ogłoszonej na portalu:

WWW.SIEPOMAGA.PL/FILIP-SMA

Brakuje jeszcze prawie 2 milionów złotych. Na terenie powiatu pszczyńskiego organizowanych jest szereg akcji charytatywnych organizowanych przez ludzi o ogromnych sercach. Wśród nich różnorodne wydarzenia, festyny, maratony i biegi uliczne, a także licytacje i zbiórki plastikowych nakrętek. Forma pomocy polegająca na przekazywaniu plastikowych nakrętek to dodatkowy sposób wspólnej troski o środowisko. Nakrętki po sprzedaży zostaną bowiem poddane recyklingowi. Każdy powód jest dobry, żeby pomagać.

Zjednoczmy siły dla tego małego bohatera!

  • Zdjęcie kolorowe: drewniana skrzynia na plastikowe nakrętki
  • Zdjęcie kolorowe: dwie torby wypełnione plastikowymi nakrętkami
  • Zdjęcie kolorowe: widoczna dłoń podczas wykonywania skrzyni
  • Zdjęcie kolorowe: widoczna dłoń podczas wykonywania skrzyni
  • Zdjęcie kolorowe: widoczna piła, deski
  • Zdjęcie kolorowe: kobieta wraz z umundurowaną policjantką przy drewnianej skrzyni
Powrót na górę strony