Wiadomości

Błyskawiczne działania policjantów i strażaków uratowały życie kobiecie

Data publikacji 05.10.2021

Do dyżurnego siemianowickiej komendy wpłynęła informacja o tym, że 58-letnia kobieta najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Na miejscu okazało się, że konieczna jest pomoc strażaków, aby wejść do środka. Wewnątrz mundurowi odnaleźli kobietę z pętlą na szyi, która nie dawała oznak życia. Natychmiast przystąpiono do udzielania jej pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED. Dalsze czynności przejęło wezwane pogotowie ratunkowe. W efekcie przywrócono kobiecie funkcje życiowe.

Po otrzymaniu zgłoszenia, że 58-letnia siemianowiczanka prawdopodobnie chce odebrać sobie życie, dyżurny pilnie wysłał do jej miejsca zamieszkania patrol. Policjanci błyskawicznie przyjechali na miejsce, jednak okazało się, że nie są w stanie wejść do środka bez pomocy straży pożarnej. Szybko otrzymali wsparcie strażaków i po chwili wszyscy byli w mieszkaniu. Tam odnaleźli kobietę z pętlą zaciśniętą na szyi, która nie dawała oznak życia. Mundurowi natychmiast zaczęli ją ratować. Aby przywrócić jej funkcje życiowe, wykorzystano defibrylator AED. Dalsze czynności przejęła wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego. Interwencja zakończyła się pomyślnie- udało się przywrócić funkcje życiowe 58-latki.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.  Podobną pomoc można uzyskać na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl tj. poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

Powrót na górę strony