VI Półmaraton Służb Mundurowych

Data publikacji 20.09.2021

W sobotę po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbył się 12. PKO Bytomski Półmaraton. W ramach imprezy zorganizowano VI Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Wylężek, tuż za nim był Maciej Ciechelski. Trzecie miejsce wywalczył bytomski policjant Rafał Broja.

W sobotę wszyscy, którzy kochają biegać, mogli spróbować swoich sił w 12. PKO Bytomskim Półmaratonie. W ramach imprezy dla funkcjonariuszy służb mundurowych został zorganizowany już VI Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Uczestnicy biegu zmierzyli się z dystansem 21,097 kilometra. Trasa została jak co roku wyznaczona ulicami dzielnicy Miechowice. Poza biegiem głównym odbyły się również biegi towarzyszące na dystansach 10,5 i 5 kilometrach oraz nordic walking na dystansie 10,5 kilometra. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali bytomscy stróże prawa. W tym roku, jak zwykle dopisała frekwencja, na trasę wyruszyło 1216 osób. Wśród mundurowych zwycięzcą biegu został Paweł Wylężek, który już po raz drugi stanął na najwyższym podium w Półmaratonie Służb Mundurowych. Policjant na co dzień pełni służbę w Oddziałach Prewencji Policji w Katowicach. II miejsce zajął Maciej Ciechelski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. III miejsce zdobył Rafał Broja, który służy w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Puchary zwycięzcom wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Michał Sokołowski. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną samochód osobowy Toyota. Natomiast każdy biegacz, który w regulaminowym czasie dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Wszystkim serdecznie gratulujemy.