Wiadomości

Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku i apeluje do kierowcy

Data publikacji 20.09.2021

Mikołowscy policjanci apelują do świadków sobotniego, tragicznego w skutkach, zdarzenia w dzielnicy Śmiłowice. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zginęła kobieta. Kierowca czarnej skody, który potrącił 41-latkę, oddalił się z miejsca wypadku. Śledczy proszą o kontakt wszystkich, którzy swoją wiedzą mogliby pomóc w identyfikacji kierującego.

Miejsce wypadku drogowego. Droga wzdłuż której znajdują się barierki ochronne. W rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną stoi umunduroway policjant oraz rozłożony jest parawan.

zdjęcie: Mikołów, ulica Gliwicka

Do śmiertelnego wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło w sobotę 18 września po godzinie 05.00 w Mikołowie na DK 44 (tuż przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej). Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej przechodziła przez jezdnię mimo czerwonego dla niej światła. Prowadzona przez zespół pogotowia ratunkowego reanimacja poszkodowanej nie przyniosła pozytywnego skutku i życia pieszej nie udało się uratować.

Na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów ustalono, że pojazd, którego kierujący potrącił kobietę, a następnie odjechał w kierunku centrum Mikołowa, to samochód osobowy koloru czarnego: skoda fabia II ( rocznik 2011-2015) lub skoda roomster (rocznik 2011-2015).

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mająjakąkolwiek wiedzę mogącą przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności wypadku, a przede wszystkim ustalić uczestnika zdarzenia, który zbiegł z miejsca. Świadkom zapewniamy anonimowość.

Szczególny apel kierowany jest do samego kierującego, by zgłosił się do najbliższej jednostki Policji i przedstawił swoją wersję zdarzenia.

Dane kontaktowe:

  • Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, Wydział Kryminalny, e-mail: kryminalny@mikolow.ka.policja.gov.pl, telefon 47 85 582 80 (od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30 - 15.30) lub 47 85 582 00 (całodobowo przez 7 dni w tygodniu). Informacje można przekazywać również poprzez numer alarmowy 112

Miejsce wypadku drogowego. Droga wzdłuż której znajdują się barierki ochronne. W rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną stoi umunduroway policjant oraz rozłożony jest parawan. W oddali znajdują się oznakowane policyjne radiowozy.

zdjęcie: Mikołów, ulica Gliwicka

Powrót na górę strony