Wiadomości

Areszt dla narkotykowego dilera

Data publikacji 16.09.2021

Na wniosek śledczych i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Czeladzi został zatrzymanego w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 kilograma substancji odurzających.

Kryminalni z Będzina każdego dnia walczą z przestępczością narkotykową. Policjanci zatrzymują dilerów i przejmują nielegalne substancje odurzające, dzięki czemu nie trafiają one na ulice miast. Teraz będzińscy kryminalni mają na swoim koncie kolejny duży sukces.

Stróże prawa od pewnego czasu obserwowali 39-letniego mieszkańca Czeladzi, którego podejrzewali o udział w narkobiznesie. Policjanci zatrzymali mężczyznę we wtorek (14 września) i zabezpieczyli amfetaminę, którą miał przy sobie. Jak się okazało, był to jedynie „wierzchołek góry lodowej”. W miejscu zamieszkania czeladzianina kryminalni odnaleźli łącznie ponad 1,5 kg narkotyków. Zabezpieczono amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz substancje psychoaktywne w postaci kryształu. W przeszukaniach pomagał czworonożny przyjaciel „Hebel”, który wraz ze swoim przewodnikiem z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pomaga w wykrywaniu nielegalnych substancji. Na wniosek śledczych i prokuratora będziński sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla mężczyzny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  • Zbrylona amfetamina znajdująca się na białej kartce papieru
  • Zdjęcie przedstawia po lewej stronie w woreczku strunowym przedstawia zabezpieczoną czarną substancję koloru czarnego. Po prawej stronie widoczna folia, w którą była zawinięta substancja.
  • Na białym tle po lewej stronie widoczna zabezpieczona przez policjantów substancja, po prawej stronie worek w którym się znajdowała.
  • Na białym tle w woreczku strunowym zabezpieczony przez policjantów susz w postaci marihuany
  • Umundurowany policjant trzymający zatrzymanego mężczyznę za rękę w areszcie policyjnym. Mężczyźni obróceni tyłem. Zatrzymany mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Zatrzymany mężczyzna siedzi na krześle w pokoju podczas prowadzenia z nim czynności przez pracownika pionu kryminalnego. Mężczyzna siedzi i ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
Powrót na górę strony