Wiadomości

W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci uratowali dwoje desperatów

Data publikacji 30.08.2021

Policjanci z chorzowskiego garnizonu wczoraj w ciągu zaledwie kilku godzin uratowali dwie osoby, które chciały popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji i zdecydowanej postawie nie doszło do tragedii. To kolejny raz, gdy stróże prawa z chorzowskiej jednostki ratują ludzkie życie.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło kwadrans po 10. Z informacji przekazanych przez desperata wynikało, że chce odebrać sobie życie. Gdy tylko dyżurny ustalił adres mężczyzny, niezwłocznie skierował tam patrol. Na miejscu jednak nikt nie otwierał drzwi, nie było też słychać, aby ktokolwiek przebywał w mieszkaniu. Nikt z sąsiadów nie wiedział też, gdzie może przebywać 51-latek. Dzięki intensywnym działaniom mundurowi dotarli w końcu do świadka, który widział, jak mężczyzna opuszcza miejsce zamieszkania, wskazał też kierunek, gdzie się udał. Policjanci, przeczesując pobliski teren, w lasku ujawnili desperata. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z chorzowskiego garnizonu i tym razem nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod właściwą opiekę.

Kilka godzin później również do chorzowskiej jedynki zgłosił się mieszkaniec miasta i poinformował, że gdy wrócił do mieszkania, nie zastał swojej żony i obawia się, że mogła sobie coś zrobić, gdyż pozostawiła listy pożegnalne. Informacja dotycząca zaginionej natychmiast trafiła do wszystkich patroli w mieście. Dzięki natychmiastowym działaniom oraz ogromnemu zaangażowaniu i tym razem mundurowi namierzyli i dotarli do desperatki, nim doszło do tragedii. 46-latka trafiła pod właściwą opiekę.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Powrót na górę strony